Η KiKxxl έρχεται στην Αθήνα τον Αύγουστο του 2022

Με 2.700 συνεργάτες/τιδες σε 11 σημεία σε Γερμανία, Τουρκία, Κόσοβο και από την 1η Αυγούστου 2022 στην Ελλάδα, η KiKxxl ανήκει στους κορυφαίους παρόχους υπηρεσιών τηλεφωνικών κέντρου στην αγορά.

Από τον Αύγουστο θα παρέχουμε στην Αθήνα πωλήσεις και εξυπηρέτηση πελατών υψηλής ποιότητας για πολυάριθμους, φημισμένους πελάτες από ένα ευρύ φάσμα βιομηχανιών και τομέων.

Στην KiKxxl εργάζεσαι σε μια ομάδα αποτελούμενη από 36 έθνη με διαφορετικές κοσμοθεωρίες. Στη νέα σου δουλειά ξεκινάς με μια εκτεταμένη, αμειβόμενη εκπαίδευση και εμπνέεις τους πελάτες μας στο τμήμα πωλήσεων για υφιστάμενους πελάτες με την προσωπικότητά σου και τα κορυφαία προϊόντα μας.

Τι έχεις να πεις γι’ αυτό; Κοντά στον " Καλύτερο Εργοδότη του 2021" μπορείς να επωφεληθείς από έναν μισθό που υπερβαίνει τον μέσο όρο και από ελκυστικά μοντέλα μπόνους και πριμοδότησης. Ελκυστικά οφέλη και προοπτικές καριέρας σε περιμένουν σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη, διοικούμενη από τον ιδιοκτήτη της εταιρεία, η οποία προσφέρει μια ασφαλή θέση εργασίας και κατά τη διάρκεια της κρίσης του κορωνοϊού.

Μαζί σου προσβλέπουμε σε μια μακροχρόνια συνεργασία.

Μόνιμη σύμβαση εργασίας: ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ (Α/Θ/ΑΜΕΑ) (ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ)

Athen - Vollzeit, Teilzeit
Auszeichnungen

Deine Aufgaben

  • Διεξάγεις συμβουλευτικές και ενημερωτικές συνομιλίες πωλήσεων στα γερμανικά
  • Ως αντιπρόσωπος εξυπηρέτησης πελατών, αναλύεις τις ανάγκες των πελατών και παρέχεις πληροφορίες για κατάλληλα προϊόντα
  • Εξασφαλίζεις υψηλά επίπεδα ικανοποίησης των πελατών μέσω της διασφάλισης υψηλών προτύπων ποιότητας κατά την επικοινωνία με τους πελάτες

Dein Profil

  • Είσαι επικοινωνιακός, μπορείς να εμπνεύσεις τους πελάτες, έχεις πάντα έτοιμη την απάντηση
  • Είσαι ψύχραιμος και ετοιμόλογος στις συναλλαγές με τους ανθρώπους και έχεις καλές γλωσσικές δεξιότητες (πολύ καλή γνώση γερμανικών / επιπέδου μητρικής γλώσσας) στην επικοινωνία με τους πελάτες
  • Έχεις βασικές γνώσεις χρήσης Η/Υ
  • Είσαι ένας/μία φιλόδοξος/η επαγγελματίας που αλλάζει καριέρα (ακόμα και χωρίς εκπαίδευση / ανειδίκευτος) ή έχεις ολοκληρώσει εκπαίδευση ως υπάλληλος διαχείρισης επικοινωνίας γραφείου, βοηθός δικηγόρου και συμβολαιογράφου (Α/Θ/ΑΜΕΑ), ασφαλιστικός υπάλληλος (Α/Θ/ΑΜΕΑ), έμπορος αυτοκινήτων (Α/Θ/ΑΜΕΑ), λιανικός έμπορος (Α/Θ/ΑΜΕΑ), επιχειρηματίας, υπάλληλος Υπηρεσίας (Α/Θ/ΑΜΕΑ), υπάλληλος γραφείου (Α/Θ/ΑΜΕΑ) ή ανάλογη εκπαίδευση στον εμπορικό ή βιοτεχνικό τομέα, ιδανική για αρχάριους.

Dein Gehalt

  • Αμοιβή πάνω από τον μέσο όρο: 1.300 - 1.600,- ευρώ (μεικτά) σταθερός μισθός / μήνα
  • Ελκυστικά μοντέλα μπόνους και πριμοδότησης έως 500,- ευρώ (μεικτά) επιπλέον το μήνα!
  • 13ος και 14ος μηνιαίος μισθός
Εξυπηρέτηση πελατών / Εισερχόμενες πωλήσεις
  • Στη νέα σου εργασία ξεκινάς με εκτεταμένη και αμειβόμενη εκπαίδευση. Τον 1ο μήνα θα λάβεις 1.300,- ευρώ (μεικτά) κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσής σου.
  • Στη συνέχεια θα λαμβάνεις μηνιαίο σταθερό μισθό 1.450,- ευρώ (μεικτά)
  • Ήδη από τον 7ο μήνα στην εταιρεία, ο σταθερός σου μισθός θα αυξηθεί στα 1.600 ευρώ (μεικτά).
Ενεργές τηλεφωνικές πωλήσεις
  • Ως τηλεφωνικός σύμβουλος πελατών σε εξερχόμενες πωλήσεις, θα λαμβάνεις σταθερό μισθό 1.450,- ευρώ (μεικτά) μηνιαίως, ήδη κατά τη διάρκεια της περιόδου εξοικείωσης

Wir bieten Dir attraktive Rahmenbedingungen

  • Μόνιμη σύμβαση εργασίας
  • Μια ασφαλής δουλειά σε ένα από τα μεγαλύτερα τηλεφωνικά κέντρα στη Γερμανία, με 11 τοποθεσίες σε 4
  • χώρεςΕξαιρετική ατμόσφαιρα εργασίας σε μια κορυφαία ομάδα #ΟιΚαλύτεροιΣυνάδελφοιΤηςΠόλης
  • Προοπτικές στην εξυπηρέτηση πελατών και τη διοικητική ανάπτυξη και για όσους αλλάζουν καριέρα
  • Ευέλικτο ωράριο πλήρους απασχόλησης
  • Υπεύθυνη προσέγγιση των συναδέλφων και των πόρων σε μια εταιρεία που διοικείται από τον ιδιοκτήτη της
  • Έναν αξιόπιστο και ανθεκτικό σε κρίσεις εργασιακό χώρο, αναπτυσσόμαστε ακόμα και κατά τη διάρκεια της πανδημίας του κορωνοϊού

Η KiKxxl υποστηρίζει ένα εργασιακό περιβάλλον εκτίμησης χωρίς προκαταλήψεις, το οποίο εκτιμά τα ταλέντα βάσει των επιδόσεών τους - ανεξαρτήτως ηλικίας, εθνοτικής καταγωγής και εθνικότητας, φύλου και φυλετικής ταυτότητας, σωματικών και πνευματικών ικανοτήτων, θρησκείας και πεποιθήσεων, σεξουαλικού προσανατολισμού και κοινωνικής προέλευσης. Η αναγνώριση και η προώθηση ποικίλων δυνατοτήτων δημιουργούν οικονομικά πλεονεκτήματα για τον οργανισμό μας.

Starten Sie jetzt in Ihren neuen Job in Athen. Egal ob Call Center Profi oder Quereinsteiger, wir freuen uns auf Ihre Bewerbung als Μόνιμη σύμβαση εργασίας: ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ (Α/Θ/ΑΜΕΑ) (ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ). KiKxxl ist Ihr neuer Arbeitgeber und hält spannende Benefits und Mitarbeitervorteile für Sie bereit: Kantine, Betriebliche Altersvorsorge, Gesundheitsmanagement. Nicht nur als Kundenberater, Call Center Agent im Inbound oder Outbound, Projektleiter und Vertriebsmitarbeiter können Sie von KiKxxl eine ausführliche Schulung und Einarbeitung, fortlaufende Coachings und Betreuung erwarten. In der Bewertung unseres Trainings und unserer Ausbildung erhält KiKxxl in der aktuellen TopJob Arbeitgeber Analyse 2017 Bestnoten und wird Arbeitgeber des Jahres 2021 in der Kategorie der Unternehmen mit mehr als 500 Mitarbeitern. #Yeah - Wir freuen uns auf Ihre Bewerbung.